Zegarek męski na co dzień
- czym kierować się przy wyborze?

Dobrze dobrany wzbogaci Twój styl, wyróżniając Cię zarazem subtelnie z tłumu, dodając powagi oraz pewności siebie. Bez wątpienia zyska na nim też Twój wizerunek. Zastanawiasz się nad noszeniem zegarka męskiego na co dzień lub rozważasz zmianę tego, który aktualnie posiadasz? A może masz złe doświadczenia i zastanawiasz się: jak wybrać zegarek tak, by nie żałować? Świetnie trafiłeś, w tym artykule znajdziesz wszystko to, co musisz wiedzieć, by podjąć właściwą decyzję.

Dlaczego zakup zegarka na co dzień powinien być dobrze przemyślany?

Czy noszenie zegarka na co dzień to coś dla mnie?

Kluczem do odpowiedzi na to pytanie, jest właśnie codzienność. Jeśli chcemy szybko “zaprzyjaźnić się” z naszym zegarkiem, nie może on nas przecież uwierać, uczulać czy jakkolwiek inaczej irytować. Najlepiej zobrazuje tę zależność porównanie go do obuwia. Każdy z nas ma tę jedną, jedyną parę butów, które wkładamy najchętniej, i jeśli tylko byłoby to możliwe, chodzilibyśmy w nich codziennie. Taką idealną, metaforyczną parą butów powinien być właśnie nasz codzienny zegarek.
Praktycznie każdy zyska w jakiś sposób na noszeniu zegarka, wyjątkiem są jedynie mężczyźni, którzy nie przykładają żadnej wagi do swojego wyglądu. Jeśli jednak czytasz ten tekst, to prawdopodobnie nie zaliczasz się do tej grupy. Nie ważne czy interesujesz się modą, chcesz wyglądać elegancko lub może tylko szukasz sposobu, by odzwyczaić się od ciągłego zerkania na telefon. Jeśli mimo to masz wątpliwości, pamiętaj, że dobrej jakości zegarki męskie nie tracą bardzo na wartości, na pewno warto spróbować.

Czym kierować się przy wyborze zegarka męskiego?

Wybór zegarków męskich, nawet tylko tych rekomendowanych do noszenia na co dzień, jest ogromny. Rozpoczęcie poszukiwań od otworzenia katalogu sklepu internetowego czy wycieczki do salonu nie będzie zbyt dobrym pomysłem. By nie dać się zwieść promocjom i dokonać świadomego wyboru, zacznij od podstawowej wiedzy. Nikt nie wymaga od Ciebie eksperckiej znajomości tematu, nawet minimum rozeznania sprawi, że Twoja decyzja będzie trafniejsza.

Określ swoje potrzeby

Każde poszukiwania trzeba rozpocząć od określenia ich celu. Zastanów się nad tym, czego oczekujesz od swojego zegarka. Jeśli ma on spełniać funkcję głównie estetyczną – zdaj się na swoje poczucie estetyki, możesz śmiało celować w modele nieskomplikowane. Skoro ma to być delikatny dodatek, nie warto wybierać modeli dużych, ciężkich oraz nadzwyczaj rozbudowanych, będzie to bowiem klasyczny przerost formy nad treścią. Jeśli chcesz takim zegarkiem zaznaczyć swój status społeczny lub szukasz czegoś wyjątkowego – możesz zdecydować się na rozpoznawalne na całym świecie marki premium.
Z drugiej strony warto pamiętać, że jest to nie tylko ozdoba, ale też często bardzo praktyczne narzędzie, współczesne zegarki męskie oferują wiele nieoczywistych funkcji, zaczynając od chronografu czy tachometru, przechodząc przez funkcje kalendarzowe, wodoszczelność, aż po specjalne powłoki oparte na fluorescencji, które umożliwiają korzystanie z nich w zupełnej ciemności. Wszystkie te dodatki mogą być zaskakująco użyteczne.

Przede wszystkim - styl!

Zegarek, tak samo, jak obuwie, powinien pasować do Twojego stylu. Jeśli na co dzień chodzisz w marynarce lub pełnym garniturze, dobrym wyborem będą zegarki płaskie, mieszczące się bez problemu pod mankietem. Klasyczną elegancję na każdą okazję zapewnią Ci modele wyposażone w analogową tarczę. Jeśli Twój codzienny ubiór jest bardziej casualowy, możesz pokusić się o wersję elektroniczną, niektóre, kultowe już modele będą wyglądać w takim zestawieniu równie ponadczasowo. By nie popadać jednak ze skrajności w skrajność – istnieją też zegarki bardziej uniwersalne, łączące w sobie zarówno elegancki design, jak i nowoczesność.

Pasek czy bransoleta?

Bardzo istotnym jest też wybór pomiędzy paskiem a bransoletą. Pasek, najczęściej skórzany, jest wyborem najpopularniejszym, a jednocześnie bardzo wytrzymałym, świetnie sprawdzi się w eleganckich stylizacjach. Bransoleta natomiast, choć wygrywa zdecydowanie odpornością na przecieranie się oraz wodę, jest wyborem o wiele mniej formalnym, źle dopasowana może też być uciążliwa i uwierać, co jest szczególnie istotne, jeśli szukamy zegarka, który będziemy nosić na co dzień. Dobrym pomysłem jest też zakup zarówno paska, jak i bransolety. Można je łatwo zamieniać, będziemy więc mieli znacznie większą dowolność, co do doboru naszej garderoby.

Szeroki wybór zegarków męskich znajdziesz na https://www.zegarmistrz.com/pl/c/Zegarki-meskie/1149.